Informace o kontrole systému vytápění dle vyhl. 38/2022 Sb.

Aleš Hrnčál
Aleš Hrnčál
25.06.2024

Vážení zákazníci,

jak jsme Vás již informovali dříve (původní informace zde), platí nová povinnost kontroly systému vytápění energetickým specialistou. Tato vyhláška obsahuje i poměrně nejasné ustanovení, které domy nejsou povinny tuto kontrolu provést. Proto jsme oslovili Státní energetickou inspekci, která má v kompetenci kontrolu této vyhlášky, se žádostí o oficiálný výklad ustanovení o výjimkách.

Toto vyjádření jsme obdrželi a vyplývá z něj, že pokud je budova vybavena vlastní předávací stanicí, která je připojena na náš centrální dispečink s průběžným odečítáním a ukládáním dat, a je vybavena ekvitermní regulací, NENÍ NUTNÉ PROVÁDĚT kontrolu provozovaného systému vytápění u tohoto dotyčného objektu dle vyhlášky č. 38/2022 Sb.

To znamená, že velká většina našich zákazníků má výjimku z uvedené vyhlášky a nemusí provádět kontroly systému vytápění. Než se budete zabývat kontrolou systému vytápění, prosím nejdříve nás kontaktujte, abychom ověřili, zda Váš dům má nebo nemá výjimku.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Snižujeme cenu tepla

Na základě Nařízení vlády o stanovení cen elektřiny a plynu, kterým se pro rok 2023 zastropovávají ceny zemního plynu a elektrické energie, a s ohledem na vývoj spotřebitelské a mzdové…

Aleš Hrnčál 15.11.2022