Pomáháme bytovým družstvům s vyúčtováním

Aleš Hrnčál
Aleš Hrnčál
19.06.2023

Spolehlivost a spokojení zákazníci patří mezi hlavní mota skupiny Energie AG Bohemia. Hlavní podnikatelskou činností našich dceřiných společností je provoz vodovodů a kanalizací a dodávky tepla a teplé vody. U bytových domů obvykle dodáváme vodu i teplo na fakturační měřidlo na patě objektu. Finální roční rozúčtování nákladů provádí správy bytových družstev na základě poměrových měřidel.

Již před více než 10 lety jsme se rozhodli doplnit naše služby pro zákazníky z řad bytových domů a měst a obcí o možnost instalace poměrových vodoměrů a měřičů tepla pro jednotlivé byty a nebytové jednotky a následné provádění ročního vyúčtování vody a tepla. V dubnu jsme rozeslali podklady pro vyúčtování služeb za rok 2022 pro více než 11.000 bytů především ve Středočeském a v Pardubickém kraji.

V letošním roce mezi naše nové zákazníky patří například bytový dům Gutova 1869 v Praze, nově zrekonstruovaná Městská knihovna v Rakovníku nebo Domov s pečovatelskou službou v Jesenici u Rakovníka.

Aktuálním trendem mezi novými instalacemi jsou centrální systémy odečtů, které bezdrátově integrují síť indikátorů topných nákladů, měřičů tepla a vodoměrů do centrální jednotky připojené k internetu. Průběžné a pravidelné vzdálené odečty dat z poměrových měřičů zajistí budoucí legislativní požadavky EU na povinnost předávání údajů o spotřebě domácnostem. Dalším benefitem centrálních systémů odečtů je včasné zjištění poruch měřidel a tím eliminace počtu neměřených spotřeb a zvýšení transparentnosti rozúčtování nákladů mezi jednotlivé majitele bytů.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Nová přípojka pro dům čp. 171

V koordinaci s Městem Rokycany jsme provedli výměnu tepelné přípojky pro dům Palackého 171, Rokycany. Původní tepelná přípojka byla stará a ve špatném technickém stavu, proto jsme využili rekonstrukce ulice…

Aleš Hrnčál 19.05.2023