Provozování innogy

Lucie Rachačová
Lucie Rachačová
01.07.2020

V červnu letošního roku vyhlásila společnost innogy Energo výběrové řízení na provozovatele teplárenských a kogeneračních systémů v Berouně, Králově Dvoře, Odolené Vodě a v Praze. Koncern Energie AG zastupovala v tomto výběrovém řízení společnost Tepelné zásobování Rakovník, která se stala vítězem řízení. Nabídla nejnižší náklady na provozování při zachování všech požadavků zadavatele.

Tepelné zásobování Rakovník převzalo provozování tepelných a kogeneračních zdrojů od 1. 7. 2020. Jedná se o poměrně rozsáhlé energetické celky:

  • v lokalitě Králův Dvůr / Beroun tři kotelny o výkonu 39,45 MWt a 3,12 MWe, distribuční síť v celkové délce 18,6 km a 180 domovních předávacích stanic
  • v lokalitě Odolena Voda kotelna o výkonu 10,3 MWt a 1,6 MWe, distribuční síť v celkové délce 2,4 km a 45 domovních předávacích stanic
  • v lokalitě Praha – Troja kotelna o výkonu 1,5 MWt a 0,5 MWe
  • v lokalitě Praha – Zálesí kotelna o výkonu 3,1 MWt a 0,14 MWe

Celkem se tak nově staráme o dodávky tepla a teplé vody pro zhruba 7.500 domácností a množství dalších odběratelů jako školy, úřady, hotely, sportoviště a další. Do naší kompetence patří i dvě lokální distribuční soustavy elektrické energie (Praha Troja a Praha Zálesí), kde provádíme měsíční odečty elektroměrů pro cca. 1.200 domácností.

K zajištění těchto činností jsme přijali sedm nových kolegů na plný úvazek a dva na částečný. Také bylo třeba ve velmi krátkém čase vybavit tyto naše zaměstnance vším potřebným k výkonu jejich činnosti – vozidly, výpočetní technikou, nářadím, pracovními pomůckami, atd.

„Počátky této spolupráce byly velice náročné a hektické, avšak troufám si říci, že jsme je zvládli úspěšně. Tuto fázi máme již za sebou, bez větších problémů jsme též přešli na zimní provoz a zprovoznili vytápění napojených objektů. Nyní již pracujeme na optimalizaci provozovaných zařízení a řídicích systémů tak, abychom časem dosáhli vysokého standardu kvality a spolehlivosti, na který jsme zvyklí ve společnostech koncernu Energie AG. Naším cílem bude také využití synergií rozšířením oboustranně přínosné spolupráce s naší sesterskou společností Vodovody a kanalizace Beroun.“, uvedl jednatel společnosti Tepelné zásobování Rakovník Aleš Hrnčál.

Kontrakt na provozování tepelných zařízení byl uzavřen na tři roky s možností dalšího prodloužení, pokud budou obě smluvní strany spokojeny s průběhem spolupráce.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Cena tepla pro rok 2020

Navzdory rostoucí ceně zemního plynu i elektřiny zůstane cena tepla od 1. 1. 2020 na stejné výši jako v letošním roce.

Lucie Rachačová 16.12.2019