Inovace v dodávce tepla a teplé vody pro optimalizaci systému

Aleš Hrnčál
Aleš Hrnčál
17.06.2024

V naší společnosti neustále hledáme způsoby, jak inovovat a optimalizovat dodávku tepla a teplé vody. Naším nejnovějším řešením je instalace tepelného čerpadla v domě Na Sekyře 2828.

Tento dům je připojený na naši centrální kotelnu Energocentrum, která zajišťuje dodávku tepla pro vytápění a teplé vody. Během topné sezóny je centrální kotelna využívána efektivně, avšak mimo topnou sezónu v letním období ostatní napojené objekty neodebírají teplou vodu, což vede k nízké účinnosti systému.

Abychom tuto situaci zlepšili, rozhodli jsme se pro instalaci tepelného čerpadla AC Heating Convert AW14-P. Toto čerpadlo bude během letních měsíců zajišťovat dodávku teplé vody pro dům Na Sekyře 2828, což nám umožní centrální kotelnu mimo topnou sezónu odstavit. Tímto krokem nejenže zvyšujeme efektivitu našeho systému, ale také snižujeme provozní náklady a minimalizujeme dopad na životní prostředí.

Díky našemu inovativnímu přístupu a moderním technologiím můžeme našim zákazníkům nabídnout spolehlivou a efektivní dodávku tepla a teplé vody po celý rok.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Nový zákaznický portál

V rámci zkvalitňování našich služeb zákazníkům jsme připravili nový zákaznický portál provázaný s naším provozně-ekonomickým systémem eSada. Naši zákazníci registrovaní v tomto systému si mohou zobrazit nebo dokonce stáhnout smluvní…

Aleš Hrnčál 01.09.2022

Cena tepla pro rok 2020

Navzdory rostoucí ceně zemního plynu i elektřiny zůstane cena tepla od 1. 1. 2020 na stejné výši jako v letošním roce.

Lucie Rachačová 16.12.2019